S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

Вимоги до якості шкільно-письмових, канцелярських та офісних товарів

 

     Навчальні питання:

1. Вимоги до якості паперу, картону, пакування, маркування, зберігання

2. Вимоги до якості шкільно-письмових товарів та канцелярського приладдя, пакування, маркування, зберігання

3. Вимоги до якості оргтехніки, пакування, маркування, зберігання

 

1. Вимоги до якості паперу, картону, пакування, маркування, зберігання

За останні декілька років на ринку канцтоварів чітко сформувалась наступна тенденція: споживачі стали вимогливішими не до ціни, а до якості товару. Сьогодні набагато більший попит мають такі товари, які відповідають найвищим вимогам: це, наприклад, високий відсоток білизни паперу зошитів і альбомів для малювання, відповідний естетичний вигляд і висока щільність обкладинок, зручність у користуванні для дітей тими чи іншими канцелярськими товарами, рюкзаками, пеналами тощо.

Розробники та виробники сучасних канцелярських виробів та оргтехніки керуються такими показниками якості як зручність користування, відповідність конструкції антропометричним, фізіологічним та психофізіологі­чним можливостям людини. Наприклад, показниками антропометричних властивостей є розміри робочих частин деталей офісної техніки та шкільно-письмових товарів. Діаметр і форма ручок, олівців, фло­мастерів, розміри клавіш калькуляторів повинні відповідати ант­ропометричним характеристикам руки людини і забезпечувати зручність. Основними психофізіологічними вимогами до офісної техніки є відповідність можливостям людини сприймати візуальну інформацію. Шум при роботі деяких технічних засобів може впли­вати на психологічний і фізіологічний стан людини.

Вимоги щодо якості паперу поділяють на загальні для всіх видів паперу і спеціальні - для кожного виду паперу.

Загальними вимогами для паперу всіх видів є: відсутність складок, зморшкуватості, хвилястості, залощених і матових смуг, брудних і таких що просвічуються плям, надривів, нерівного обрізу листа, різновідтінковість.

Держстандартами України встановлені дефекти і їх кількість, що допускається. Спеціальні вимоги щодо якості паперу зумовлені призначенням кожного виду паперу і наведені у держстандартах. Нижче наводяться специфічні вимоги стосовно паперу різних видів і призначення.

vumohu do ykocti paperu

 

 

При перевірці якості картону встановлюють:

- відсутність сторонніх включень, що відрізняються за кольором;

- неподрібнених або непофарбованих пучків волокон:

- ознак розшарування картону в палітурках.

Під час контролю якості виробів з паперу і картону звертають увагу на наступне:

дефекти паперових аркушів (аркуші повинні бути міцно закріплені, без перекосів, з рівно обрізаними краями);

блок повинен бути міцно скріплений з палітуркою;

- в блоці повинна бути встановлена кількість аркушів;

- в виробах не повинно бути вм‘ятин, пожмаканих і надірваних аркушів, слідів від клею, інших забруднень, лощених зморшок, матових смуг тощо;

- ліновка повинна бути зроблена в відповідності до вимог стандарту

Маркування. Маркування виробів з паперу і картону наноситься на пачки і коробки, а також на сам виріб де вказується: фабрика–виробник; вид паперу або виробу; кількість аркушів або виробів; ґатунок; артикул.

 

                     markuv zosutiv         mark ofic paperu  

 

Пакування. Пакують папір, що має невеликі формати (для письма, машинний тощо), а також вироби з паперу і картону в пачки і коробки з визначеною кількістю аркушів або виробів.

 Зберігання. Приміщення складів де зберігаються папір і вироби з паперу і картону повинні бути сухими, захищеними від дії атмосферних опадів і вологи. Температура повинна бути 15 -250С і відносна вологість повітря - 60 -75%.

Товари розміщують на підтоварниках і стелажах на відстані 1 м від опалювальних приладів і 20 см від стін.

Папір слід складувати, щоб не провисали краї. Шкільні зошити, загальні зошити, блокноти зберігають у кипах і пачках фабричного пакування. 

 

Продовження