S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

Вимоги до якості, маркування, пакування та умови зберігання музичних товарів

 

 

    Навчальні питання:

1. Оцінка якості музичних інструментів в умовах торгових підприємств

2. Маркування, пакування та правила зберігання музичних товарів

 

1. Оцінка якості музичних інструментів в умовах торгових підприємств

Усі музичні інструменти виготовляються відповідно до вимог стандартів, конструкторської документації і еталонів, затверджених в установленому порядку. До усіх музичних інструментів прикладається експлуатаційна документація «Паспорт» і «Інструкція з користування і зберігання» або «Інструкція з експлуатації», які містять відомості про правила транспортування, експлуатації та зберігання, списки гарантійних майстерень. Електромузичні інструменти супроводжуються додатково інструкцією, що містить методичні вказівки з музично-виконавської техніки, що відображує особливості та можливості цього інструменту.

Усі музичні інструменти надходять у продаж після проходження передпродажного контролю.

У поняття якості музичних інструментів включається якість звучання, ігрові можливості і художньо-технічний рівень виробничого виконання. Перевіряється якість інструменту відповідно до вимог нормативно-технічної документації. У торгівлі при перевірці якості застосовують в основному органолептичний метод. Перевірку проводять у певній послідовності: зовнішній вигляд, ігрові можливості і якість звучання.

ozinka zov vuhl

 І. Перевірка зовнішнього вигляду зводиться до перевірки цілісності інструменту, його деталей та стану покриттів. При  цьому у різних видів інструментів - специфічні вимоги до якості.

Корпус литавр не повинен мати яких-небудь ум'ятин і тріщин, має бути покритий кольоровою емаллю. Тарілки не повинні мати щербин, тріщин, задирок на кромках. Вони мають бути відполіровані і покриті кольоровим лаком.

ozin ihrovux

 

ІІ. Ігрові можливості оцінюють під час гри на інструменті, при цьому аналізуються:

- легкість звуковидобування,

- динамічний діапазон гучності звучання,

- чутливість інструменту при тихій грі,

- відсутність сторонніх призвуків.

Легкість звуковидобування неоднакова не лише в кожній групі інструментів, але й серед інструментів однієї і тієї ж групи, оскільки вона залежить від форми, розмірів, конструкції усього інструменту і його окремих вузлів.

 ІІІ. Якість звучання залежить від акустичних властивостей інструменту і визначається при програванні музичних творів кваліфікованим продавцем або товарознавцем, що уміє грати на цьому інструменті. Перед перевіркою якості звучання інструмент має бути працездатним: щипкові і смичкові налаштовані за паспортом, в ударних натягнута перетинка і т. п. залежно від виду інструменту. Язичкові і духові інструменти передторговому регулюванню не підлягають.

Усі вказані вище операції робить настроювач, зазвичай наявний в штаті магазину музичних товарів. Після налаштування переходять до перевірки якості звучання.

При визначенні якості звучання оцінюють точність і стабільність ладу, гучність і тривалість звучання, тембр в усьому звуковисотному діапазоні звучання.

Точність і стабільність ладу є найбільш важливими характеристиками, оскільки від них залежить здатність інструменту постійно відтворювати звуки необхідної висоти в точному співвідношенні один з одним. При поганій точності і стабільності ладу виникає фальшивість звуку.

Правильність ладу музичних інструментів визначають за допомогою камертону або за інструментами, що мають темперований лад, наприклад фортепіано.

 

                  kamerton          ozin ykocti

 

Перевірка якості ЕМІ здійснюється в тій же послідовності, що й перевірка акустичних інструментів.

У торгівлі передпродажний контроль робиться органолептичним методом. Перевірка зовнішнього вигляду ЕМІ нічим не відрізняється від перевірки інструментів з дерева або металу з обробкою поверхонь пластмасами, штучними шкірами, гальванічними і лакофарбовим покриттями.

Перевірка ігрових можливостей ЕМІ здійснюється кваліфікованими музикантами підчас гри. При цьому оцінюються легкість перемикання тумблерів і обертання регуляторів. Включаючи поодинці або спільно регістрові перемикачі, перевіряють працездатність схем формування тембрів і звукових ефектів.

Працездатність клавішних механізмів і перемикачів перевіряють почерговим натисненням клавіш при різних положеннях перемикачів. Клавішні і підклавішні системи повинні працювати безшумно і безвідмовно. Конструкція педальних механізмів повинна забезпечувати чіткість відчуття позиції педалі по відношенню до міри натиснення.

Атестацію музичних інструментів, оцінку їх якості робить експертна рада, до складу якої входять представники підприємства-виготівника, артисти, викладачі музичних учбових закладів, дизайнери і товарознавці.

 

Продовження