S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

Санітарно-технічні вироби і установча арматура. Класифікація та характеристика асортименту виробів для ванних кімнат, для облаштування кухонь, виробів для облаштування туалетних кімнат, приладів для опалення приміщень

 

    Навчальні питання:

1. Асортимент санітарно-технічних виробів

2. Асортимент установчої арматури

 

1. Асортимент санітарно-технічних виробів

Асортимент санітарно-технічних виробів розрізняють за матеріалом виготовлення, призначенням, видами, різновидами, розмірами, виробниками тощо.

37w

 

Керамічні вироби санітарно-технічного призначення: умивальники, раковини, ванни, змивні бачки, унітази тощо. Виготовляють їх із фаянсових, напівпорцелянових або порцелянових глин способом лиття в гіпсових формах. Вироби мають білий черепок, покритий білою або кольоровою глазур’ю. Вони довговічні, гігієнічні, мають гарний зовнішній вигляд.

 

 

 

31w

 

Металеве санітарно-технічне обладнання включає вироби: для обладнання кухонь (раковини, мийки), ванних кімнат (ванни, піддони душові, колонки водонагрівальні), туалетних кімнат (бачки змивні), побутових печей (в’юшки, дверцята, напівдверцята, колосники, плити, духові шафи)

Санітарно-технічні вироби з пластмаси. Пластмаса є хорошим матеріалом для виготовлення найрізноманітніших санітарно-технічних виробів і приладів - умивальників, раковин, унітазів, зливних бачків, ван, сифонів, змішувачів, вентиляційних решіток і т. д. залежно від виду виробів та умов експлуатації вони можуть бути або повністю пластмасовими, або з частковим застосуванням металів. Методи виготовлення санітарно-технічних виробів різні і залежать від маси і розмірів виробу.

Унітази бувають підлогові з бачком (компакт-диски), підлогові з вбудованим бачком, підвісні, а також комбіновані з біде. Для навісних унітазів потрібний додатковий простір для вбудовування в стіну бачка, що змиває. Габарити унітазу: звичайна висота виробу 390—400 мм, висота для дітей — 330 - 350 мм, для людей літнього віку (враховуючи труднощі вставання) оптимальною висотою вважається 370 мм.

Біде бувають підлогові і підвісні. Краще коли біде в комплекті з унітазом, для дотримання стилю і форми, однакової конструкції (у підвісних комплектах всі комунікації повинні бути приховані під однією панеллю). Біде встановлюється поряд з унітазом на відстані 15-20 см.

Раковини можуть бути керамічні, скляні, сталеві, акрилові, кам'яні. За способом кріплення їх поділяють на прикріплені до стіни кронштейнами; раковини-консолі, що стоять на підставці (типу «тюльпан») і вбудовані раковини. Стандартна глибина раковини - 45 см. Довжина подвійних раковин -  120-150 см. Відстань між раковиною і душовою кабіною або ванною повинна бути мінімум 30 см.

Умивальники стоять на «нозі» або кріпляться до стіни на висоті 850—900 мм. Широко поширені умивальники із шафою знизу, яка не тільки приховує труби, але і дозволяє зберігати чистячі засоби тощо.

Ванни. Ванна повинна забезпечувати відпочинок і прийом процедур в лежачому положенні.  Чавунні швидко нагріваються і довго тримають тепло. Такі ванни не схильні до корозії. Обмеження є тільки в дизайні, не буває інших форм, окрім як прямокутних. Сталеві вирізняються міцною поверхнею, але погано тримають тепло. Акрилові (пластикові) ванни довговічні, але не тримають тепла. Бувають різноманітних форм і розмірів. Куарилові (суміш акрилу з порошком з кварцу). Добре тримають тепло, міцні і стійкі до подряпин.

За функціональними можливостями бувають звичайні і гідромасажні ванни. Вибір ванни залежить від розмірів ванної кімнати. Існує пряма залежність між висотою і довжиною ванн - чим вони довші, тим менше у них висота. Поширені розміри ванн - 170х70 см. Також існують сидячі ванни завдовжки 150х70 і 120х70 см. Глибина ванни може варіюватися від 44 до 47 см, висота — від 57 до 69 см, довжина — від 120 до 180 см. Ванна завдовжки 1500 мм забезпечує комфорт для людей зростом не вище 1600 мм.

Ванни комплектуються  додатковими елементами, що забезпечують зручність і простоту в застосуванні. Такі доповнення, як механізм легкого роз'єднання душу і шланга; пристрій, що оберігає шланг від перекручення; підйомний пристрій, за допомогою якого душ легко встановлюється на необхідну висоту; різні види насадок значно розширили можливості душу і максимально пристосували його для використання (наприклад, багатофункціональний душ: економний, нормальний, масажний, душ повітряного струменя). 

 

Продовження