S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

2. Текстильна  галантерея: класифікація, характеристика асортимент  

stricko tkazkiДо текстильної галантереї відносять вироби, виготовлені з ниток і тканин різними способами  крутінням, плетивом, ткацтвом, в'язанням, розписом, друком тощо. Текстильну га­лантерею поділяють на стрічко-ткацькі, плетені і в'язані вироби, га­рдинно-тюлеві і мереживні вироби, швейну галантерею, нит­ки і парасолі.

Нитки  розрізняють за видами вихідної сировини, кількістю скла­день, товщиною та викінченням. За призначенням їх поділяють на швейні, вишивальні, в'язальні, штопальні.

nutkuШвейні нитки бувають бавовняні із шовку-сирцю, віскозні капронові, за кількістю складень у два, три та номерів від 00 до 120 – чим менший номер, тим товща нитка. Випускають у котушках, патронах та бобінах.

Вишивальні нитки  муліне, що виготовляється з пряжі бавовняної (у 12 складень, у мотках), мерсеризованої, пофарбова­ної у різні кольори.

В'язальні нитки  — гарус (немерсеризована пряжа, у три скла­дення, слабкої крутки), ірис (мерсеризована пряжа у два складення, слаб­кої крутки), панчішні (немерсеризована пряжа у два складення, слабкої крутки) та ін. Для плетіння у продаж надходять нитки текстуровані (мерон, мелан та ін.) та пряжа чисто- та напіввовняна.

Штопальні нитки — складена у два або чотири рази бавовняна (немерсеризована), чистововняна або напіввовняна пряжа у мотках.

Стрічки поділяють за призначенням (декоративно-оздоблювальні, прикладні, одежно-допоміжні (еластичні), видами вихідної сировини (ба­вовняні, зі штучного волокна, капронові), обробкою (сурові, пістрявоткані, відбілені та ін.).

57b  

 

 

Стрічка — вузька смуга тканини з обробленими кромками (края­ми). Виробляють її на стрічкоткацьких верстатах переважно полотня­ним, саржовим, атласним, шовкоузорчастим, жакардовим та ворсовим переплетіннями.

  

58b

 

Тасьма  вузька смужка, одержана внаслідок в'язання на вічкових стояках (нитки йдуть по діагоналі, покриваючи одна одну) або в'язанням на уточно-в'язальних машинах (уздовж тасьми видно вічкові стовпчики-ланцюжки).

 

snuru

 

 

Шнури поділяють за призначенням (оздоблювальні, шторні, аба­журні, господарчі, взуттєві), способом виробництва (плетені, кручені, в'язані, видом вихідної сировини (бавовняні, шовкові, напівшовкові), оз­добленням (одно- та багатокольорові). 

 

 

   

nutku 2

 

Продовження