S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

  2. Побутові білизно-обробні машини

Класифікація пральних машин:

54vПМ - пральні машини без віджимання білизни;

ПМР - пральні машини з ручним віджиманням білизни;

ПМЦ - пральні машини з виконанням операцій прання і віджимання в одному баці шляхом поперемінного встановлення активатора або корзини центрифуги на вал привода;

ПМЦ-В - пральні машини із вкладною автономною центрифугою, яка входить до комплекту машини;

ПМС - прально-сушильні машини: сушіння виробів гарячим повітрям;

ПМН - пральні машини напівавтоматичні, в яких оператор керує окремими процесами обробки білизни;

ПМА - пральні машини автоматичні, в яких керування процесами обробки білизни відбувається відповідно до заданої програми.

 

55v

 

 

Ефективність полоскання визначають методом титрування проб води після полоскання за формулою:

Аг = Мг – Мі, де:

Мг- кількість кислоти, що застосовується для титрування 100 мл лужної проби води, мг екв/л;

Мі- кількість кислоти, що застосовується для титрування 100 мл лужної проби води з водопровідного крана, мг екв/л.

Комплекс споживних властивостей пральних машин також містить вимоги до зручності користування, дизайну, екологічної безпеки, витрат електроенергії, води та мийних засобів.

Основними показниками надійності пральних машин є середнє напрацювання на відмову (700-800 год) та середній термін служби пральних машин (15 років).

Пральні машини складаються з корпусу (круглого, квадратного або прямокутного), прального бака, робочої частини та інших пристроїв. Робоча частина машини – активатор (пластмасовий диск з ребрами), який, швидко обертаючись, перемішує пральний розчин і здійснює прання. Він монтується на стінці або на дні бака. Пральні машини можуть бути без активатора: прання білизни здійснюється обертанням самого прального бака(барабана). Такі машини називаються барабанами (Б).

 

56v 57v  59v58v

Машини для сушіння та віджимання білизни

zenrefuga

Для віджимання білизни використовують автономні центрифуги, які за принципом роботи та будовою аналогічні вмонтованим центрифугам активаторних ПМН. Центрифугу можна використовувати автономно або в комплекті з пральною машиною.

Центрифуги розрізняють за максимальним навантаженням (1,0; 1,5 кг) часом віджимання, залишковою вологістю (не більше 65-70%), частотою обертання баку тощо.

Для сушіння білизни використовують сушильні автомати барабанного типу, сушильні шафи, сушильні навісні пристрої.

Сушильні автомати барабанного типу дуже подібні до пральних, з тією лише різницею, що розмір барабанів у сушильних машин набагато більший (повинен бути не менше 100 літрів): чим більший об’єм барабану, тим краще машина висушить білизну. Стандартні барабани розраховані на 5-6 кг білизни, великі сушарки – на 8 кг.

Замість води в барабан надходить повітря, яке обдуває і, тим самим, сушить білизну. Повітря в барабані може нагрітись до 700С. температура залежить від обраного користувачем режиму.

Автоматичні сушильні машини можуть бути двох типів: вентиляційні та конденсаційні. Принцип роботи першого полягає в тому, що відпрацьоване вологе повітря викидається у вентиляцію за допомогою спеціального шлангу. У конденсаційних машинах волога осідає у спеціальному знімному резервуарі, який після закінчення роботи машини необхідно вийняти і вилити з нього воду.

Сушильні машини, у яких мотор працює невпинно обертаючи барабан, зношуються повільніше, ніж з періодичним реверсом. Різниця у цих типах сушіння в тому, що при реверсному сушінні білизна мнеться набагато менше. Сучасні машини можуть поєднувати обидві переваги: «сушарки» з невпинною роботою мотора оснащують спеціальними пластинами всередині барабана, які перевертають одяг.

Асортимент групують за максимальним завантаженням, кількістю програм, швидкістю обертання барабану, класом енергоспоживання, принципом роботи, марками, моделями.

 

                         klasuficay                cusulna masuna

 

Сушильні шафи та навісні сушильні пристрої використовуються рідше. Вони мають малу продуктивність (протягом 3 годин можна висушити 4 кг білизни), великі габарити, сушіння в них нерівномірне, проте одяг механічно не зношується.

Прилади та машини для прасування білизни

До цієї групи відносять електричні праски, прасувальні машини.

clac prackuПраска – найпоширеніший у побуті електронагрівальний прилад. Є два способи прасування: сухий і паровий. У прасках з традиційним сухим способом прасування немає отворів на підошві та парозволожувача. Найбільшого поширення набули праски з функцією парозволоження. Пара надходить через отвори на підошві і зволожує пересушену білизну, що полегшує працю, зменшує витрати часу. Є кілька систем подачі пари: регульований постійний і додатковий потужний викид, з допомогою вмонтованого пульверизатора, з вертикальною подачею.

Праски класифікують за типами, масою, матеріалом підошви, конструктивними особливостями.

Легке ковзання по поверхні тканини сучасним праскам забезпечують спеціальне покриття підошви та обтічна форма.

Прасувальні машини за місцем установки можуть бути настільними та підлоговими; за призначенням – для прямої білизни, фасонної білизни, універсальні; за способом управління – ручні, напівавтоматичні, автоматичні.  

 

 Продовження