S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

2. Вимоги до якості. Пакування, маркування, зберігання косметичних товарів

Усі косметичні товари повинні виготовлятися за рецептурою затвердженою відповідними органами Міністерства охорони здоров'я України і відповідати вимогам нормативних документів.

Загальні вимоги:

• Висока ступінь ефективності дії виробу — повинна бути корисною, чинити сприятливу дію на стан шкіри, волосся, порожнину рота.

• Безпечність всіх інгредієнтів, що входять до складу косметичних засобів.

• Незмінність якості протягом гарантійного терміну, стійкість по відношенню до розвитку мікроорганізмів і окислювальних процесів.

Естетичні вимоги: гарний зовнішній вигляд косметичного засобу (консистенція, колір, запах), художнє та рекламне оформлення упаковки.

Косметичні товари повинні мати приємний, але не сильний запах, щоб не заглушати аромату парфумів.

Декоративна косметика повинна прикрашати зовнішність людини, не подразнювати шкіри, очей, легко накладатись і змиватися, бути стійкою до поту, вологи та температури.

Специфічні вимоги

Крім загальних вимог, до окремих груп косметичних засобів висувають вимоги специфічні.

Вимоги до засобів по догляду за шкірою

Креми за консистенцією повинні відповідати своїй групі, бути однорідними (без згустків, грудочок, розшарувань) та стабільними. Розшарування рідких кремів повинно зникати при легкому збовтуванні. Колір і запах — характерні виробу певного найменування.

Креми повинні легко видавлюватися з туб чи флаконів, наноситися на поверхню шкіри та швидко нею поглинатися. Значення рН кремів становить 5-9 одиниць. Лосьйони повинні бути прозорими, однорідними, допускається опалесценція, мають забезпечувати певний косметичний ефект (очищення, дезинфекція, освіження). Значення рН 4,5-8,5. Для шкіри обличчя краще значення рН 5-7. Лосьйони повинні зберігати свої властивості протягом 12 місяців при перепаді температур від -10 °С до 45 °С.

Вимоги до засобів по догляду за зубами та ротовою порожниною

Зубний порошок повинен бути однорідним, без грудочок і твердих включень, з приємним запахом, завдяки якому створюється відчуття свіжості в ротовій порожнині. Вологість порошку - не більше ніж 3 %.

Зубні пасти повинні бути однорідними, у вигляді пасто чи желеподібної маси без крупинок та сторонніх включень, мати приємний запах, смак, колір. Пасти повинні легко видавлюватися з туб, розтікатися по щітці, не тверднути в щільній упаковці, мати водневий показник рН 7-9,3, проявляти полірувальну, освіжаючу, дезінфекційну, лікувальну дію, зберігати свої властивості під час тривалого зберігання.

Вміст вологи в пасті — від 17,5 до 45 %, залежно від виду.

Зубні еліксири повинні бути прозорими, без каламуті та осаду, приємними на смак, усувати неприємний запах у ротовій порожнині та освіжати її.

Вимоги до засобів по догляду за волоссям

Шампуні повинні добре очищати волосся і шкіру голови, давати пишну, густу піну, легко й повністю змиватися з волосся, не повинні давати осаду з солями Са і Мд у жорсткій воді (наліт на волоссі). Значення рН у межах 5-8,5 для шампунів на основі синтетичних миючих речовин, та 8,0-10,0 — для шампунів на мильній основі. Шампуні повинні мати приємний запах, надавати волоссю натурального блиску, шовковистості.

Фарби для волосся порошкоподібні (хна, басма), повинні бути сухими, однорідними; рідкі — без осаду; кремоподібні — не містити сторонніх включень.

Водневий показний (рН) — у межах 8,5-10,5. Колір волосся після фарбування має відповідати кольору, зазначеному на маркуванні фарби. Фарба не повинна надавати волоссю жорсткості та тьмяності (матовості).

Вимоги до декоративної косметики

Губна помада повинна мати гладеньку рівномірно зафарбовану поверхню, приємний запах і смак без жирового присмаку. Олівець не повинен кришитися, вкриватися сірим нальотом, повинен давати рівний, однорідний мазок, що легко наноситься на губи.

Температура краплепадіння для губних помад знаходиться в межах 55-80 °С. Губна помада має триматися на губах декілька годин, у спекотну погоду та при вживанні гарячої їжі не повинна стікати з губ та викликати подразнювальну дію. Помада не повинна випадати з пеналу, а пенал має вільно рухатися, не зрізаючи помаду.

Пудра - тонкого помолу, ступінь подрібнення відповідно до ГОСТу, оскільки від цього залежить як маскувальна здатність, так і здатність пудри лягати на шкіру, не обсипаючись. Значення рН — нейтральне. Пудра повинна легко поглинати вологу, усувати блиск шкіри. Запах пудри має бути приємний, освіжаючий. Для порошкоподібної пудри вміст вологи — не більше ніж 2 %. Компактна пудра повинна бути щільно спресована, без сколів і тріщин, легко набиратися на пухівку, не повинна ламатися при легкому натисканні.

Вимоги до засобів по догляду за нігтями

Лаки, емалі для нігтів мають відповідати присвоєному номеру кольору; лак прозорий, без каламуті та осаду; емаль — не прозора, однорідна. Вони повинні накладатися на нігті рівно та гладко, швидко висихати (не довше ніж 2,5 хв.), утворюючи рівну, блискучу плівку, стійку до засобів побутової хімії (мийних засобів тощо). Емалі повинні володіти високою покривною стійкістю.

Косметичні креми зберігають у сухих складських приміщеннях з відносною вологістю не більше 70 % при температурі не нижче +5°С і не вище +25°С. Гарантійний термін зберігання косметичних кремів - 12 місяців, рідких кремів і біокремів - 6 місяців з моменту їх виготовлення; імпортних кремів - не менше 2 років.

Засоби для догляду за волоссям фасують у різні тари: скляні флакони, пластмасові пляшки, баночки, туби, аерозольні балони. Упакування, транспортування аналогічні парфумерним рідинам. Зберігають шампуні при температурі не нижче +5°С і не вище +25°С, гарантійний термін зберігання - 12 місяців з моменту виготовлен­ня. Засоби в аерозольних балонах можна зберігати при температу­рах від -5 до +40°С протягом 12 місяців.

Губні помади фасують у металеві, пластмасові або комбіновані пе­нали, при цьому помада повинна міцно триматись усередині пенала, движок має пересуватися вільно, при зворотному русі не зрізати край помади. Помади випускають у футлярах (складаний тонкий картон, про­зора пластмаса) і без них, а також у наборах з іншими косметичними виробами.

На маркіруванні помади вказують номер і назву тону, товар­ний знак чи найменування підприємства-виробника, дату виготовлен­ня - на футлярі. Губні помади зберігають у сухих провітрюваних при­міщеннях з відносною вологістю повітря не більше 70 % при температурі від 0 до 25°С. Гарантійний термін зберігання помади вітчизняного ви­робництва - 18 місяців, імпортного - не менше 3 років.

Умови зберігання виробів декоративної косметики аналогічні умо­вам зберігання губних помад.

Упакування, маркірування, транспортування аналогічне парфумерним рідинам. Зберігають манікюрні лаки при температурі не ниж­че +5°С й не вище +25°С. Гарантійний термін зберігання - 12 місяців 3моменту виготовлення.