S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

 

2. Терміни зберігання мінеральних добрив. Маркування товарів

Маркування мінеральних добрив передбачає наявність інформації: найменування підприємства - виробника, його адреси, товарного (фірмового) знака, назви виробу, маси нетто або місткості, номера партії, терміну придатності, призначення та способу застосування, умов зберігання, попереджувальних написів та запобіжних заходів, дати виготовлення, позначення нормативного документа. Маркувальні дані розміщуються на етикетках або на упаковці.

На упаковці отруйних або вогненебезпечних товарів повинні бути попереджувальні написи: «Отрута», «Вогненебезпечно», «Берегти від вогню», «Не розпиляти біля відкритого вогню», «Оберігати від попадання в очі» та ін., а також інформація про правила та умови безпечного їх використання.

При прийманні перевіряється дата виготовлення і термін придатності товарів, які при тривалому зберіганні втрачають якість.

Зберігання мінеральних добрив здійснюється з дотриманням вимог правил пожежної безпеки, а також санітарних вимог щодо транспортування та зберігання товарів.

Суб’єкти господарювання здійснюють зберігання та продаж мінеральних добрив в торговельних приміщеннях з урахуванням їх складу та призначення за обов’язкової умови, що отруйні товари зберігаються окремо від решти товарів.

Мінеральні добрива зберігають в закритих сухих, чистих, добре вентильованих приміщеннях з підлогою із бетону або із керамічних плиток при температурі не нижче 0. С і не вище +20.-25. С і відносній вологості повітря не більше 55-65 %.

При зберіганні мінеральні добрива розміщують окремо по групах, видах з урахуванням їх особливих властивостей.

Мінеральні добрива в твердій упаковці розміщують на підтоварниках висотою штабеля не більше 1,5 м, а в м’якій упаковці - на полицях стелажів.

Ці товари розміщують на відстані не менше 1 м від приладів опалення, електропроводів, рубильників, відстань між стінами та штабелями має бути не менше 1 мм.

Всі мінеральні добрива повинні мати анотації з інформацією про споживчі властивості товару.

В торговельному (демонстраційному) залі мінеральні добрива розміщують по групах на пристінних та острівних гірках, прилавках, в контейнерах та в іншому обладнанні.

Забороняється продаж товарів без інформаційних етикеток, із закінченим терміном придатності, товарів в пошкодженій упаковці, а також небезпечних товарів побутової хімії (отруйнохімікати, вогненебезпечні речовини та ін.) без належного попереджувального маркування та без інформації про правила та умови їх використання.

Асортимент мінеральних добрив може бути розширений за рахунок продажу інструментів садовоогороднього інвентарю тощо.

Враховуючи можливий несприятливий вплив мінеральних добрив на організм людини, до роботи з ним допускаються лише практично здорові люди віком 18-55 років, які не мають нервових, шкірних і алергічних захворювань. Особи віком понад 55 років допускаються тільки з дозволу медичних органів. Не допускаються до роботи особи з підвищеною чутливістю до хімічних речовин.