S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert

  • Реєстрація

2. Вимоги до якості шкільно-письмових, шкільних товарів та канцелярського приладдя. Пакування, маркування, зберігання

Якість шкільно-письмових, шкільних товарів та канцелярського приладдя багато у чому залежить від використаних матеріалів, конструктивних особливостей та способу виготовлення. Усі вироби повинні відповідати вимогам стандартів та технічних умов. Вимоги можуть бути загальні та спеціальні.

Загальні вимоги регламентують відповідність використаних матеріалів видам, маркам, що передбачаються стандартами, а також взірцю-еталону. Товари повинні мати правильну форму, розміри, вагу та об'єм. Деталі повинні бути міцно з'єднані, поверхня гарно та ретельно викінчена.

Спеціальні вимоги передбачають належне виконання основних функцій товару. Наприклад:

- оболонка олівців повинна бути з м’якої деревини або пластику та рівномірно вкрита лаком. Вимагається, щоб пишучий стержень не кришився та не дряпав папір;

- подача чорнил або пасти у автоматичних ручках повинна відбуватися рівномірно та безперервно; пір’я та кулька повинні ковзати по аркушу плавно та не дряпати поверхню;

- поверхня сухих акварельних фарб має бути без тріщин та розшарування;

- змочений волосяний пучок кисті пензля повинен утворювати гострий кінець.

Серед шкільних товарів особливі вимоги до якості пред’являють до шкільного ранця, оскільки від дотримання цих вимог залежить життя та здоров’я дітей.

Спинка шкільного ранця повинна бути жорсткою (на етикетці повинно бути зазначено, що ранець має ортопедичну спинку), але при цьому мати м'яку підкладку, щоб дитині було комфортно носити ранець. Така ж підкладка повинна бути у лямок, інакше вони будуть врізатися в плечі. Лямки обов'язково повинні регулюватися по довжині і не розтягуватися, оскільки тільки з їх допомогою необхідно правильно розташувати ранець на спині. Оптимальна ширина лямок - 4-5 см.

Вага – для кожного віку дитини існують гігієнічні нормативи ваги шкільної сумки (з шкільним приладдям і щоденним комплектом підручників). Згідно з нормативами вага ранця першокласника не має перевищувати 1,5 кг. Таким чином, порожнім він повинен важити близько 500-800 гр. У якісного виробу його вага повинна бути вказаний на етикетці.

Безпека – оскільки більшість школярів дорогою до школи перетинає проїжджу частину доріг, то ранець обов’язково повинен мати світловідбиваючі елементи спереду, на боках і лямках.

 

                         normu vahu        vumohu do ykocti

 

Маркування шкільно–письмових та канцелярських товарів. Всі шкільно-письмові, шкільні та канцелярські товари повинні мати чітке, нанесене надійним способом маркування.

Залежно від виду товару маркування здійснюється на самому виробі (на корпусі) або на упаковці (на етикетках, на коробках). Маркувальні данні повинні складатися з інформації:

- найменування підприємства – виробника;

- назви товару;

- даних, що характеризують властивості товару;

- даних про нормативно – технічну документацію;

- штампу ВТК;

- дати виготовлення;

- маніпуляційних знаків щодо догляду і зберігання товару.

 

                 markuvanny 1     marcuvanny 2

 

 

Пакування. Шкільно–письмові, шкільні та канцелярські товари залежно від призначення і складу пакуються в пакети, коробки, туби, банки, скляні флакони. Наприклад:

- кольорову туш випускають в скляних флаконах місткістю 10, 25, 40, 60, 200, 300 і 500 см3;

- гуаш різних кольорів фасують у банки по 50, 100, 200 і 500 г;

- темперні фарби розфасовують в свинцеві туби або склянки по 75 – 200 г;

- канцелярські товари (степлери, біндери, скріпки) складають у коробки;

- олівці та фломастери надходять у продаж у наборах, укладеними в коробки і пачки. Набори кольорових олівців комплектуються за кольорами від 6 до 48 штук в одній коробці;

- масляні фарби упаковують в туби, випускають наборами по 6, 12, 24 кольорів. 

 

pakuvahhj

 

Зберігання. Приміщення складів, де зберігаються шкільно–письмові, шкільні та канцелярські товари, повинні бути сухими і чистими. Температура і вологість повітря повинні відповідати вимогам Держстандартів, технічних умов. Ці товари необхідно оберігати від вологи, прямих сонячних променів. В приміщенні не повинно бути шкідливих парів, сирості, що можуть викликати корозію складових металевих частин товарів. Товари розміщуються на підтоварниках і стелажах на відстані 1 м від опалювальних приладів і 20 см від стін етикетками та маркуванням товарних місць назовні з боку проходів. Товари, що зберігаються довгий час, слід систематично оглядати. Найбільш сприятливою є температура 15 – 20 °С, відносна вологість 60 – 70 %. Слід уникати різких коливань температури, не допускається вогкість у складських приміщеннях, зберігання товарів на підлозі. 

 

Продовження